Fiero Salep

Fiero Salep İçecek Tozu

Suda ve sütte kolayca eriyecek olan sıcak çikolatanın yapımı oldukça kolaydır. Geleneksel lezzetlerin damak tadına uyumu kolaylıkla yakalanacaktır. Her yaşta tercih edilen, lezzet tutkunlarının zevkle tükettiği bir üründür.  Ayrıca içeriğinde süt proteinlerin oldukça fazla bulunması nedeniyle de yüksek besin değerine sahiptir. Bir fincana 2 yemek kaşığı Fiero Salep konulur. Üzerine yavaşça 125 ml sıcak su veya süt ilave edilip yeterli kıvama gelene kadar karıştırılarak içilebilir salep haline gelir. İsteğe göre üzerine tarçın ve şekerde ilave edilebilir.

Yorgunluğu unutturan Fiero Salep

Salep, salep bitkisinin toz haline getirilerek bardakta sıcak su veya süt ile buluşmasıyla meydana gelen bir içecektir. İlk olarak Ortadoğu şehirlerinde yetiştirilen ve 8. yüzyılda kullanılmaya başlanan salep bitkisi aslında daha önceki dönemlerde de bilinmektedir. Önceki dönemlerde içecek olarak kullanılmasından daha çok tıp ve ticarette kullanılmaktadır. Antik dönem de ise mitolojide de salebe rastlanılmadır. Ancak 8.yüzyılda içecek olarak kullanılmaya başlayan, geçmişten günümüze değişmeyen, nostaljik bir içecek salep, soğuk kış günlerinde içimizi ısıtmasının yanı sıra oldukça yüksek bir besin değerine sahiptir. Bir bardağı günün tüm yorgunluğunu unutturur.

Soğuk günlerin vazgeçilmezi Fiero Salep

Ağızlara layık nefis bir salep tadını yakalamak için kullanacağınız salep tozunun saflığı oldukça önemlidir. Salep yapımında kullanılan yeri köklerindeki yumrularıdır. Yurdumuzda birçok çeşidi vardır. Salep yumruları müsilaj, glikoz ve uçucu bir yağ taşır. İçerdiği en önemli madde glikomannandır. Su ve sütle birlikte kullanıldığında şiştiği için yaygın bir şekilde dondurma hammaddesi olarak da kullanılır.

Geçmişten günümüze değişmeyen, nostaljik bir içecek salep, soğuk kış günlerinde içimizi ısıtmasının yanı sıra oldukça yüksek bir besin değerine sahiptir. Bir bardağı günün tüm yorgunluğunu unutturur.

Fiero Salep Sizi Koruyor

Salep içeceği, sağlığa oldukça faydalıdır. Bağışıklık sistemini destekleyen salep, bolca kalsiyum ve protein içerir. Midenize iyi gelerek, bağırsak hareketlerinizi düzenler. Vücuda enerji vererek, zinde hissettirir. Uzun süre tok tutar. Grip, nezle gibi sorunlar nedeniyle boğazda oluşan hassasiyete iyi gelerek boğazı yumuşatır. Düzenli tüketildiğinde cilde parlaklık, ruha sakinlik verir.

Doğanın hediyesi, Salep

Salep bitkisi doğada kendiliğinden yetişmektedir. Doğada hiçbir tarım ilacı kullanmadan yetiştirilen salep, doğal döngüsünden bardaklarınıza ulaşmaktadır. Saf salep, üretiminde ve içeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan, tamamen doğal bir üründür. Gerçek salebin tadını Fiero salep ile fark edin…

Sizde sağlığınız için Fiero saf salep satın alın. Kâsedeki sütün içerisine Fiero salep ekleyip, topak kalmayacak şekilde karıştırın. Daha sonra tenceredeki sütün içerisine kâsedeki salepli sütü ekleyin ve kaynayana kadar karıştırarak pişirin. Kaynadıktan sonra hazır olan Fiero saleplerinizi fincanlara alın ve üzerine tarçın serperek servis edin.

Fiero Salep, eşsiz lezzeti ve rahatlatıcı etkisi ile vazgeçemeyeceğiniz bir içecek olacaktır.

Salep, Orkide Ailesinden Gelir

Salep, orkide ailesinden gelen ve soğuk iklimlerde yetişen bir bitki türüdür. Bu bitkinin yumruları, toz haline getirildikten sonra kullanılan bir gıda ve içecek katkısı olarak bilinir. Aynı zamanda salep tozu, özellikle Türk mutfağında ve Orta Doğu’da sıcak içeceklerde, tatlılarda, dondurmada ve diğer gıda ürünlerinde kullanılır. Salebin içeriğinde nişasta, sukroz, fruktoz ve diğer karbonhidratlar bulunur. Ayrıca, C vitamini, demir ve kalsiyum gibi bazı vitaminler ve mineraller de içerir. Salep tozu, geleneksel olarak doğal bir enerji kaynağı ve afrodizyak olarak kullanılmıştır. Bundan dolayı salep, yüksek nişasta içeriği nedeniyle geleneksel olarak bir enerji kaynağı olarak kullanılmıştır. Ayrıca, salebin içerdiği diğer besinler, özellikle C vitamini, demir ve kalsiyum, insan vücudu için faydalıdır. Genellikle sıcak olarak servis edilir ve tarçın veya hindistan cevizi gibi baharatlarla tatlandırılır.  Üstelik salep, geleneksel bir Türk içeceği olarak bilinir ve tarihi Osmanlı İmparatorluğu’na kadar uzanır. Günümüzde, salep özellikle kış aylarında sıcak içecek olarak popülerdir ve tatlı bir aromaya sahiptir.

Sonuç olarak Fiero, en kaliteli ve doğal malzemeleri kullanarak salep içeceğini müşterilerine sunar. Dolayısıyla doğal salep bitkisinin nadir bulunması nedeniyle, yapay salep kullanmıyoruz ve ürünümüzü yalnızca gerçek salep tozu ile yapmaktayız. Müşterilerimizin sağlığı ve tat konusunda en üst düzeyde memnuniyeti hedefliyoruz. Salep içeceğimiz, doğal malzemelerin kullanımı ve üretim sürecindeki kalite kontrol yöntemlerimiz sayesinde lezzetli ve sağlıklı bir içecek sunar. Müşterilerimize, sıcak bir salep içeceği ile kış aylarında keyifli bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Ürünümüz, misafirperverliğinize ve keyifli sohbetlere eşlik edecek.  Kaliteli ürünümüzü sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Sıkça Sorulan Sorular

Salep neden yasak?

Doğal salep bitkisi nadir bulunmaktadır ve bazı türleri koruma altına alınmıştır. Dolayısıyla kaçak yollarla salep toplanması yasaklanmıştır.

Salep nedir ne işe yarar?

Salep, salep bitkisinin toz haline getirilerek bardakta sıcak su veya süt ile buluşmasıyla meydana gelen bir içecektir.Salep içeceği, sağlığa oldukça faydalıdır. Bağışıklık sistemini destekleyen salep, bolca kalsiyum ve protein içerir.

Gerçek salep ne kadar?

Fiero gerçek salep fiyatlarına sitemizden ulaşarak satın alabilirsiniz.

Ev yapımı salep nasıl yapılır?

Fiero salep, ev yapımı salep tadında salep bitkisinin toz haline getirilerek oluşturulduğu içecektir.