Fiero Sıcak Çikolata

Kakao çekirdeğinden, Fiero Sıcak Çikolata

Fiero sıcak çikolata özenle hazırlanmış kakao çekirdeklerinden oluşmasıyla damaklarınızı şenlendirecek. Fiero sıcak çikolata ile kahve çekirdeklerinin yoğunluğu fark ediliyor. Latince adı “tanrıların besini” anlamında Theobromocacao olan kakao ağacından elde edilen kakao, Batı Afrika, Batı Hint Adaları ve Güney Amerika’da üretilmektedir.  Kakao ağaçları ekildikten 4 yıl sonra meyve vermeye başlar ve yılda iki kez ürün verir.  Meyvenin içerisinden çıkartılan kakao çekirdekler muz yaprağında bekletilerek mayalandırılıyor. Daha sonra kurutularak işleme hazır hale gelir. Kavrulan çekirdekler, fabrikada temizlenerek daha sonra öğütülür. İşlenen kakao çekirdekleri sıvı hale getirilerek şekerle karıştırılıyor. Daha sonra öğütülen çekirdeklere kakao yağı eklenerek işlemden geçip, çikolataya dönüşüyor. Çikolata, tropik kakao ağacının çekirdek denen tohumlarından yapılan yiyecektir. Mesela Fiero sıcak çikolata ise bu lezzetten oluşur.

Fiero Sütlü İçilebilir Çikolata

Suda kolayca eriyecek olan sıcak çikolatanın yapımı oldukça kolaydır. Geleneksel lezzetlerin damak tadına uyumu kolaylıkla yakalanacaktır. Her yaşta tercih edilen, lezzet tutkunlarının zevkle tükettiği bir üründür. İçeriğinde bulundurduğu çikolata, serotonin seviyesini doğal yollarla arttırarak mutluluk hissi verir. Ayrıca içeriğinde süt proteinlerin oldukça fazla bulunması nedeniyle de yüksek besin değerine sahiptir. Bir fincana 2 çorba kaşığı Fiero Sıcak Çikolata konulmaktadır. Üzerine yavaşça 125 ml sıcak su ilave edilip karıştırılarak içilebilir çikolata haline gelmektedir. Sıcak çikolatanın sağladığı mutluluk hissi ile mutluluğunuza mutluluk katacaksınız.

Sıcak Çikolata Mutlu Olmanızı sağlar

Çikolatanın hormonlar üzerindeki yarattığı etki mutlu olmanızı sağlamaktadır. Aslında kakaonun hammaddesinin içerisinde bulunan biyoaktif besin bileşenleri ve magnezyum birleşerek vücuttaki serotonin isimli mutluluk hormonunun artmasını sağlamaktadır. Bu ise insanlarda mutluluk hissi uyandırır. Çikolata ile serotonin hormonunun harekete geçmesini sağlanır. Dolayısıyla çikolata hangi hormonu harekete geçirir diye merak edenlere cevap serotonin hormonudur. O halde sizde sıcak çikolata tüketerek sizler de pozitif ruh halinizi destekleyebilirsiniz.  İnsan beyni çikolatayı ödül olarak algılar. Çikolata ise mutluluk hormonu seviyelerinin artmasını destekler. Beyninize gönderdiği olumlu etkiler sayesinde çikolatalar, kendinizi daha pozitif hissedebilmenizi sağlar. Endorfin salgılanmasını da sağlayan çikolata, beyne doğrudan etki eden tiramin, feniletilamin, teobromin ve kafein gibi bileşikler içerir.

Aynı zamanda çikolata phenethylamine (PEA) içerdiği için sinir sisteminin uyarılmasını da sağlamaktadır. Böylelikle insanın pozitif ruh haline katkıda bulunur. Sıcak çikolata lezzeti ve kokusuyla midenizi beslerken beyninizi de besler. Aynı şekilde güçlü bir antioksidan olarak öne çıkan çikolata kalp rahatsızlıklarının tedavisinde de destekleyicidir. Mucize bir besin olan çikolata ile hazırlanan sıcak çikolata hafızanızın ve zekanızın güçlenmesine yardımcı olur.

Mesela Sıcak Çikolata İçebiliriz

Sevginizi sıcak çikolata ile gösterin. Sevdiklerinizle eğlenceli sohbetlerinizde, mutlu anlarınızda, heyecanlı dakikalarınızda Fiero sıcak çikolata size eşlik etsin.  Fiero sıcak çikolata, unutulmaz anlarınızı tatlandırıyor. Ayrıca Fiero sıcak çikolatanın tadı damağınızdayken sevginizi dillendirin.

Bazı araştırmalarda gösteriliyor ki sıcak çikolata içmek zihin gücünü artırıyor. Dolayısıyla genel anlamda zihinsel sağlığı koruyor. Sıcak çikolatanın içerisinde Flavonoidler bulunmasından dolayı kan akışını hızlanarak beyne daha çok oksijen gidiyor. Bu sayede daha iyi düşünebilmeniz sağlanıyor. Günde iki bardak sıcak çikolata içerek hafıza gücünüzü arttırıyor. Aynı zamanda zihinsel sağlığınıza iyi gelirken, ruh halinizi de iyileştirerek motivasyon arttırıcı etki gösteriyor.

Diyeceklerimiz bu kadar; Her mevsimin Lezzeti Fiero Sıcak Çikolata

Soğuk kış günlerini tatlandırmanın en iyi yolu Fiero sıcak çikolatadan geçer. Fiero sıcak çikolata, mis kokusu ve kıvamlı tadıyla sizi mest edecek lezzette. Her yudumda sıcak çikolatanın keyfini çıkartacaksınız. Yoğun çikolata kıvamı ile yumuşacık bir içim sağlayan Fiero sıcak çikolata ile insanın içini ısıtıyor. Bu nedenle sağlığınıza iyi gelirken aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.

Soğuk ve tatsız kış akşamlarını tatlandırmanın en iyi yöntemi sıcak çikolatadan geçiyor. Örneğin  7’den 70’e herkesin severek içtiği hem yumuşak tatlı hem de sıcacık bir sıcak çikolata herkesin favori içecekleri arasında yer alıyor. Ayrıca kalorisi düşük ama lezzeti çok büyük bu lezzet evde yapımı kolay bir şekilde hazırlanıyor.

Sıcak Çikolata ile Anı yaşayın

Hayatınızın tadını çıkartmak için bugün ilk gününüz. Dışarıda kar yağarken, en yumuşak pijama ve çoraplarınızı giyip battaniyenin altına girdiğiniz o dakikalarda, güzel bir film açıp izlerken sıcak çikolata size eşlik etsin. Başka bir deyişle bütün telaşlarınızı ve üzüntülerinizi kapıdan dışarıda bırakarak, sıcak çikolatanın ruhunuzu ısıtmasına izin verin. Bu nedenle Fiero Sıcak çikolatanın sağladığı yumuşak içim ve eşsiz tatla ruhunuz ısınsın…

Kaliteli üretim ve hizmet ile sürekli müşteri memnuniyeti prensibini temel ilke olarak benimseyen Arolez Gıda San. ve Tic. A.Ş. ’nin ürettiği Fiero sıcak çikolata, toplum sağlığına ve gıda güvenliğine uygundur. Besin değeri arttırılmış, vitamin, mineral ve doğal olarak elde edilen ham maddeler ile zenginleştirilmiş, kaliteli ve sağlıklıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

En güzel sıcak çikolata nasıl yapılır?

Fiero sıcak çikolata için en iyi şekilde hazırlanması şu şekildedir: 2 çorba kaşığı Fiero sıcak çikolata bir fincana konulmalıdır. Üzerine yavaşça 125 ml sıcak su eklemeli ve karıştırmalıdır.

Sıcak çikolata nasıl yapılır tarifi?

Çikolata, tropik kakao ağacının çekirdek denen tohumlarından yapılan yiyecektir. Örneğin Fiero sıcak çikolata ise bu lezzetten oluşur.

Sıcak çikolata içmek zararlı mı?

Çikolata phenethylamine (PEA) içerdiği için sinir sisteminin uyarılmasını sağlamaktadır.

Sıcak çikolata hangi çikolata?

Sıcak çikolata genellikle bitter veya sütlü çikolata kullanılarak yapılmaktadır.